ZINĀTNE - SPORTAM

Četras dienas – 21.- 24. martā, Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijā notika zinātnes dienas. Zinātnes dienas ievadījā vieglatlētikas katedras vadītājas, profesores Ilzes Avotiņas sarakstītās grāmatas „Vieglatlētika ” atvēršanas svētki. 160 lappuses biezais izdevums, ar vairāk nekā 500 vieglatlētiku ilustrējošiem attēliem, apkopo sporta soļošanas, skriešanas, lēkšanas, mešanas un daudzcīņas disciplīnu attīstības vēsturi, rekordus, izpildes tehniku un vingrinājumus šo disciplīnu mācīšanai.    Grāmatā „Vieglatlētika”iekļautie vingrinājumi piemēroti vieglatlētikas apguvei skolā un sporta skolā, bet tie ir nepieciešami un noderīgi arī citu sporta veidu treneriem, vispusīgās fiziskās sagatavošanas treniņiem, kā arī būs noderīgi pašiem sportistiem. Grāmata sniedz ieskatu arī sporta veida sacensību noteikumos. Grāmatas atvēršanas svētkos Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einārs Fogelis uzsvēra, ka   jaunais izdevums būs labs palīgmateriāls treniņos ikvienam vieglatlētikas un arī citu sporta veidu treneriem. Zinātnes dienu aklāšanas plenārsēdē uzstājās pieredzējušais dambretes treneris, Latvijas domāšanas asociācijas prezidents Pēteris Freidenfelds, kurš rosināja pievērst lielāku uzmanību bērnu domāšanas attīstīšanai jau no 6 gadu vecuma, pamatojot šo domu ar pasaules vadošo pētnieku atziņām un piedāvāja domāšanas attīstīšanas līdzekļus un paņēmienus. 

Domāšanas attīstīšana, domāšanas treniņš ir ļoti svarīgs sportā, taču talantīga domātāja izveides pamati jāieliek jau agrā bērnībā. Pirmajā konferences dienā, sekcijā „Prāta sports gudrībai”, tika nolasīti septiņi referāti par līdzekļiem un metodēm domāšanas attīstīšanai, bet otrajā konferences dienā pie apaļā galda notika diskusija par domāšanas pilnveides attīstīšanas programmas izstrādi skolai, tās realizācijas paņēmieniem un iespējām. Abas dienas konferencē piedalījās arī viesis – psiholoģijas zinātņu doktors, Maskavas pilsētas pedagoģiskās universitātes profesors Boriss Rižovs, kurš iepazīstināja ar izstrādātajiem testiem domāšanas līmeņa noteikšanai. Kopumā trijās dienās astoņās sekcijās tika nolasīts 51  referāts  par dažādām sporta zinātnes problēmām un konferences darbā piedalījās sporta zinātnieki no piecām valstīm. Zinātnes dienu ceturtajā dienā savus pētījumus prezentēja jaunie sporta zinātnieki – doktoranti un maģistranti. Jauno zinātnieku konferences atklāšanā, kurā piedalījās arī pieredzējuši treneri un aktīvi augstas klases sportisti, tika apspriests jautājums par sporta zinātnes un prakses ciešāku un produktīvāku sadarbību. Diskusijas gaitā izskanēja pārmetumi treneriem, tai skaitā no augstas klases sportistu puses, ka ne visi treneri un ne vienmēr aktīvi interesējas par jaunākajām zinātnes atziņām sporta jomā, nepietiekoši radoši veic treniņu procesa uzlabojumus. Tāpēc šodienas informācijas galvenais mērķis ir atgādināt par nepieciešamību treneriem vienmēr būt radošos meklējumos treniņu procesa pilnveidē un vēlreiz norādīt uz zinātniskās izpētes iespējām šajos meklējumos. Ja Jums rodas jautājums: kāpēc man nesanāk vai kur slēpjas neveiksmes saknes , tad rakstiet man ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) un mēs atradīsim sporta zinātnieku, kurš būs gatavs pētīt Jūsu problēmu un, iespējams, palīdzēs rast atbildes uz nezināmo.

Ar konferencēs runātajām tēmām variet iepazīties LSPA mājas lapā – www.lspa.lv. Turpat variet uzzināt vairāk par grāmatu „Vieglatlētika”, uzklišķinot uz labajā pusē esošo grāmatas foto, kā arī uzzināt, kā var iegādāties šo skaisto un vērtīgo grāmatu.

Lai radošums ir katra trenera darba neatņemama sastvdaļa!

Semināru kalendārs

Pēdējais mēnesis Augusts 2020 Nākošais mēnesis
P O T C Pk S Sv
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31

SPORTA BLOGS

Statistika

Šodien:8
Šomēnes:471
Kopā:271078